Profilaktyka i estetyka
Projektowanie pięknego uśmiechu

Zabiegi profilaktyczne i poprawiające estetykę zębów sprawią, że marzenie o śnieżnobiałym uśmiechu będzie na wyciągnięcie ręki. Pierwszym krokiem do spełnienia tych marzeń jest umówienie się na konsultację z jednym z naszych specjalistów. Lekarz dobierze najbardziej efektywną metodę leczenia, zapewniającą bezpieczeństwo pacjenta. Oferujemy zabiegi skalingu, piaskowania, lakowania, fluoryzacji i wybielania. Usuwamy przebarwienia, zamykamy diastemy i tremy, wykonujemy licówki kompozytowe oraz porcelanowe. Idealnie poprawiamy kształt i kolor zębów.
 

Skaling

Bezpieczny i bezbolesny zabieg wykonywany za pomocą scalera ultradźwiękowego, polegający na usuwaniu kamienia naddziąsłowego i poddziąsłowego. Zakończony nałożeniem preparatu fluoru.
 

Piaskowanie

Zabieg polegający na usuwaniu osadu i przebarwień za pomocą wyrzucanego pod dużym ciśnieniem strumienia wody z małymi drobinkami (wodorowęglanem sodu).
 

Lakowanie

Zabieg polegający na pokryciu bruzd i szczelin zęba półpłynnym materiałem, który uwalnia fluor, co pozwala zabezpieczyć zęby przed próchnicą.
 

Fluoryzacja

Zabieg polegający na pokryciu zębów warstwą fluoru w celu wzmocnienia szkliwa i zabezpieczenia go przed próchnicą.
 

Wybielanie

Wybielamy zęby żywe, jak również oferujemy wybielanie zębów martwych stosując wysoce skuteczne i bezpieczne metody oraz materiały.

 

 

Leczenie zachowawcze


slider leczenie zachowawcze.jpg

PRZEGLĄD STOMATOLOGICZNY

Wykonywana systematycznie kontrola stanu uzębienia pozwala na wczesne diagnozowanie i leczenie próchnicy. W porę zauważone ubytki można szybko wyleczyć, a tym samym zaoszczędzić sobie długotrwałego leczenia. Podczas przeglądu dentysta sprawdzi stan uzębienia, istniejących wypełnień, poszuka ewentualnych ubytków oraz oceni stan dziąseł. Jeśli jest taka konieczność, to wykona zdjęcie rentgenowskie pojedynczego zęba lub zleci zdjęcie panoramiczne całego uzębienia.
 

Leczenie ubytków

Leczenie zachowawcze polega na zatrzymaniu procesu chorobowego i leczeniu ubytków twardych tkanek zęba, będących skutkiem próchnicy, bądź urazów. Zależy nam na przywróceniu funkcji i estetyki zęba oraz zachowaniu jego żywej i zdrowej miazgi. W naszym gabinecie wykorzystujemy bardzo estetyczne materiały kompozytowe do wypełniania ubytków, które gwarantują naturalny efekt. Używane przez nas środki znieczulenia miejscowego sprawiają, że zabiegi nie są uciążliwe dla pacjenta.

Leczenie kanałowe


Usmiech 1920x639 slider 2.jpg
Ratujemy zęby do usunięcia
Leczenie endodontyczne przeprowadzane jest w efekcie nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba, jako alternatywa dla usunięcia zęba, przy zaawansowanej próchnicy, penetrującej do nerwu, czy przy urazie, którego efektem jest obumarcie zęba. W naszym gabinecie leczymy nawet zaawansowane przypadki, oferując skuteczne leczenie kanałowe. Najpierw w znieczuleniu usuwamy miazgę komorową i kanałową zęba, następnie opracowujemy kanały metodą chemo-mechaniczną, używając odpowiednich narzędzi oraz płynów. Po osuszeniu kanałów wypełniamy je gutaperką oraz materiałem uszczelniającym, aby ząb mógł funkcjonować przez wiele lat.

 
Precyzyjna aparatura i nowoczesny sprzęt
Aby kanały mogły być opracowane na odpowiednią długość używamy precyzyjnego endometru VDW Raypex 5. Mierzenie długości kanału za pomocą endometru jest całkowicie bezpieczne dla pacjenta i nie powoduje żadnych dolegliwości bólowych. Pomiar może być powtarzany dowolną ilość razy, dzięki czemu możliwe jest prawidłowe opracowanie kanałów na odpowiednią długość bez konieczności wielokrotnego wykonywania zdjęć radiologicznych. Badanie za pomocą endometru w żaden więc sposób nie obciąża pacjenta, co jest istotne zwłaszcza w przypadku kobiet w ciąży. W trakcie leczenia, jak i po jego zakończeniu, bezpośrednio w naszym gabinecie wykonujemy zdjęcia RTG. Po leczeniu kanałowym odbudowujemy zęba. Często konieczne jest wzmacnienie  zęba koroną ceramiczną.

Diagnostyka radiologiczna


Slider RTG.jpg
Natychmiastowe zdjęcia RTG
Szczegółowa diagnostyka stomatologiczna pozwala na wybór optymalnej metody leczenia. Najpierw w gabinecie przeprowadzamy wywiad lekarski oraz badanie fizykalne a jeśli jest taka potrzeba, to wykonujemyzdjęcia rengenowskiego zębów przy użyciu aparatury najwyższej klasy. Korzystamy z radiowizjografu GENDEX GXS700, którego największą zaletą, jest redukcja dawki promieniowania, jaką otrzymuje pacjent, nawet o 80-90%. Cyfrowa technologia pozwala na wyświetlenie zdjęcia na ekranie komputera, bezpośrednio po jego wykonaniu i omówienie go na bieżąco z pacjentem, co daje dużą oszczędność czasu i przyspiesza proces leczenia. Umożliwia też zachowywanie obrazu na różnego typu nośnikach, drukowanie lub wysyłanie zdjęć RTG drogą elektroniczną.

Leczenie dzieci


Dziecko u dentysty Primomedicus Katowice porady.jpg
Wizyta adaptacyjna
Zapraszamy rodziców z najmłodszymi pociechami na wizyty adaptacyjne, tak by dzieci mogły zapoznać się z gabinetem stomatologicznym i personelem. Pierwsza wizyta u dentysty powinna przebiegać w przyjemnej atmosferze, tak by dziecko miało szansę zaprzyjaźnić się ze swoim dentystą i zachowało jak najwięcej miłych wspomnień, co umożliwi późniejsze bezstresowe leczenie. Stomatolog przystępnie wyjaśni dziecku jak prawidłowo dbać o zęby i zaznajomi je ze sprzętem stomatologicznym, którego używa się potem w trakcie leczenia. Informacje będą przekazane w zrozumiałym i dopasowanym do wieku dziecka języku. Należy podkreślić, że pierwsza wizyta adaptacyjna powinna mieć miejsce wtedy, gdy dziecko nie odczuwa bólu zęba.
 
Profilaktyka próchnicy i leczenie
W celu zabezpieczenia zębów, wzmocnienia i ochrony szkliwa przed szkodliwym działaniem bakterii, zapraszamy na bezbolesne zabiegi lakowania i fluoryzacji. Profilaktyka próchnicy, szczególnie zębów mlecznych, ma ogromne znaczenie dla stałego uzębienia i prawidłowego zgryzu. Gwarantujemy miłą atmosferę przy zabiegach profilaktycznych, a także przy leczeniu zachowawczym, usuwaniu zębów mlecznych, leczeniu zębów po urazie.

 

Zasady w trakcie leczenia
Aby leczenie przebiegało bezstresowo dla dziecka, należy umawiać spotkania w porze dnia, kiedy nie będzie ono zmęczone, senne lub głodne. Rodzice i opiekunowie powinni przygotować dziecko i uprzedzić, że taka wizyta będzie miała miejsce. W rozmowie z dzieckiem powinniśmy unikać słowa "ból".Pamiętajmy, że nie powinno straszyć się dziecka dentystą, krytykować za to, że się boi i płacze, porównywać do innych dzieci, które lepiej sobie radzą ze stresem, czy też szantażować lub przekupywać. Nagrodę za pożądane zachowanie przekazuje lekarz.
 
 

Leczenie protetyczne


Protetyka Primomedicus Katowice uslugi.jpg
Większy komfort życia i zdrowia
Nowoczesne protezy dentystyczne wyglądają bardzo naturalnie i są doskonałą opcją dla tych spośród pacjentów, którym przeciwwskazania zdrowotne nie pozwalają na wszczepienie implantów. Zapraszamy do naszego gabinetu na konsultacje, które pozwolą na dobór optymalnego uzupełnienia ubytków. Gwarantujemy, że nasi pacjenci dzięki protetyce zyskują nie tylko piękny uśmiech, ale też większy komfort życia i zdrowie.

W naszym gabinecie wykonujemy:
 

 1. Stałe uzupełnienia protetyczne:

  • korony (porcelana pełnoceramiczna, na metalu, na złocie, na cyrkonie)
  • mosty
  • licówki porcelanowe

2. Ruchome uzupełnienia protetyczne:

  • protezy akrylowe
  • protezy szkieletowe
  • protezy acetalowe
  • szynoprotezy

3. Kombinowane uzupełnienia protetyczne

Leczenie chirurgiczneBezpieczna i bezbolesna chirurgia dentystyczna
Każdy zabieg stomatologiczny, także chirurgiczny, może zostać przeprowadzony bezboleśnie, przy zastosowaniu odpowiednich środków i techniki znieczulenia miejscowego.

W naszym gabinecie wykonujemy stomatologiczne zabiegi chirurgiczne:
  • ekstrakcje zębów
  • ekstrakcje zębów mądrości
  • nacięcie ropni okołozębowych
 

Leczenie bruksizmu


bruksizm 1920 x800.jpg


Problem do rozwiązania przez stomatologa
Obecnie bruksizm, objawiający się między innymi zgrzytaniem zębami, uważany jest za chorobę psychosomatyczną. Często przypadłość ta jest bagatelizowana, gdyż nie zdajemy sobie sprawy, że może mieć ona poważny wpływ na nasze zdrowie. Jeśli zęby w czasie snu nie opierają się o siebie prawidłowo, szczęka nadal pracuje, szukając oparcia i odpowiedniej pozycji, prowadząc do silnego zaciskania szczęki i tarcia zębów o siebie. W taki sposób ścieramy szkliwo, odsłaniamy szyjki zębów, wykruszamy wypełnienia, a nawet łamiemy zęby.
 
Skuteczna terapia szynami relaksacyjnymi
Stomatolog najczęściej zaleca odpowiednie ćwiczenia, samokontrolę oraz  zakładanie specjalnie wykonanje nakładki na zęby na czas snu, tzw. szyny relaksacyjnej o odpowiedniej twrdości oraz grubości. Szyna robiona jest dla danej osoby po pobraniu wycisku. Ma ona zastosowanie zarówno profilaktyczne jak i lecznicze, przede wszystkim u osób z bruksizmem centrycznym i ekscentrycznym oraz u wszystkich pacjentów z nadmiernym napięciem mięśniowo-nerwowym. Redukuje ona napięcie mięśniowe, pozwalając tym samym uniknąć bolesności szczęk i stawów, sztywności karku, bólu i nadwrażliwości zębów oraz różnych rodzajów bólu głowy. Oprócz zmniejszenia bólu głowy, karku i szczęk można spodziewać się też poprawy jakości snu oraz większego rozluźnienia mięśni.

 

Leczenie paradontozyRegeneracja przyzębia
Paradontoza często rozwija się dyskretnie i podstępnie, więc właściwą diagnozę może postawić tylko stomatolog podczas konsultacji. Paradontoza atakuje tkanki okalające zęby i utrzymujące je w kości. W wyniku stanu zapalnego dochodzi do niszczenia tkanek stanowiących oparcie dla zębów, czego rezultatem jest osłabienie umocowania zębów, a w najgorszym wypadku ich utrata. Pierwszymi objawami choroby mogą być obrzęk i krwawienie dziąseł, czy też nadwrażliwość zębów na zmiany temperatury. Dopiero w zaawansowanym stadium dochodzi do ruchomości i rozchwiania zębów. Leczymy pacjentów z paradontozą co pozwala spowolnić lub zatrzymać postęp choroby i ocalić zęby jeszcze na wiele lat.

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.